Varėnos jaunimas pasisako apie aplinkos tausojimą

0
114
„Eurodebatų“ nugalėtoja Agita Beržanskaitė (dešinėje)

Spalio 16 d. Varenos viešojoje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame penki Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema „Aš – žalias! Mada ar būtinybė“

Dalyvių kalbų klausė ir jas vertino komisijos nariai: Varėnos r. savivaldybės Turto skyriaus vyr. specialistas Antanas Labanauskas, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos biologijos mokytojas Saulius Tamošiūnas, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė, Varėnos viešosios bibliotekos Atviros jaunimo erdvės jaunimo darbuotoja Jurgita Žukienė ir Varėnos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistas Arvydas Skliutas. Renginyje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbą sakė Varėnos r. savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius. O nugalėtoją rinkti galėjo ne tik komisija, bet ir į renginį gausiai susirinkę žiūrovai.
Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, nugalėtoja tapo Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos III kl. moksleivė Agita Beržanskaitė, antroji vieta atiteko IV kl. moksleivei Urtei Kotrynai Bloznelytei, o trečioji – III kl. moksleivei Danielei Baublytei. Renginyje taip pat dalyvavo IV kl. mokiniai – Emilis Čiuryla ir Simonas Vasiliauskas.
„Ekologiškas gyvenimo būdas – individualus žmogaus pasirinkimas. Mano nuomone, šį pasirinkimą padaryti nesunku, o grįžtamasis ryšys – vertas pastangų. Mano žinutė ir idėja siunčiama Lietuvai – aktyvistų banga, gamtos mylėtojų ir socialinės medijos bendrystė”, – teigia renginio nugalėtoja Agita Beržanskaitė, kuri jau lapkričio 17-18 d. dalyvaus debatų meno mokymuose bei varžysis „Eurodebatų“ finale Vilniuje.
Anot Urtės Kotrynos Bloznelytės, viskas prasideda nuo mažų žingsnių, nuo požiūrio keitimo. „Neprivalu keisti savo gyvenimo stilių kardinaliai. Rūšiavimas, kompostavimas, plastiko sunaudojimo mažinimas, mitybos pokyčiai, važinėjimasis viešuoju transportu, minimalizmo praktikavimas ar apsipirkinėjimas dėvėtų rubų parduotuvėse yra tik keli būdai būti žaliam. Yra begalė būdų keistis, reikia tik trupučio ryžto bei užsispyrimo!“ – teigia antrosios vietos laimėtoja.
Danielė Baublytė mano, kad pasaulyje plečiantis turizmui, privalu suvokti, jog ši industrija kainuoja ne tik mums, lankomos šalies gamtai, bet ir kultūrai, bendruomenei. Priduria, kad reikia vystyti ekoturizmą, kuris sumažintų įvairių išteklių naudojimą, sumažintų aplinkos niokojimą ir leistų mėgautis gamta ar kultūra keliaujant.
Emilis Čiuryla ir Simonas Vasiliauskas pasirinko kalbėti apie tvarios aplinkos trūkumus ekonomikai, svarstė, jog pavienių asmenų pastangos gyventi žaliai nesustabdys kilmato kaitos. Anot Emilio, klimatas turi tendenciją keistis, todėl negalima kaltinti tik žmonių veiklos dėl iškilusių ekologijos problemų.
Projektą įgyvendina Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Jaunimo Europos komandos nariai. Daugiau informacijos apie projektą Jaunimo Europos komandos facebook paskyroje.

Rytis Skamarakas
Jaunimo Europos Komandos narys Varėnoje

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: